O blogu, o nás

Blog o tom ako žit s deťmi, nezblázniť sa z toho, ale naopak – byť v pohode. Alebo aj o tom, že život s ich príchodom nekončí, len naberá iný smer a rýchlosť.

Ja som Nina a spolu s mojimi dvomi synmi a mužom žijem v Prahe. Radi si odskočíme niekam inam a ak nie žiť, tak minimálne cestovať, čo je našim najväčším koníčkom a deti pri tom nesmú chýbať. Zo svojho okolia vnímam, že práve o tejto oblasti sú ľudia často presvedčení, že sa s deťmi nedá alebo dá no radšej veľmi opatrne. Verím, že tých čo ešte pochybujú sa mi podarí fotkami a článkami aspoň nalomiť k tomu chcieť si to vyskúšať na vlastnej koži – deti a cestovanie totiž fakt idú dokopy. Na blogu nájdete info k výletom, ale aj tipy na každodenné detské vychytávky – recepty, hračky, knižky, aktivity či diy nápady.

Kapitána našej rodiny tu na fotkách príliš často nenájdete, z jednoduchého dôvodu – obvykle stojí za objektívom. Hoci ma to často nebaví (nie, naozaj sa mi nechce na prechádzke 25x zastaviť len preto lebo “práve je super svetlo!”), som rada, že cez pohľad foťáku zachytí všetko,co spoločne prežívame a ešte aj nieco navyše. A je to najlepší muž pod slnkom, samozrejme.

V októbri 2013 k nám na palubu pristúpil Tobias. Trochu introvert, trochu tvrdohlavec, malý analytik a veľký dobráčisko. Milovník tanca, dopravných prostriedkov, hudby a ženského pokolenia v mini verziách. Jeho deň by nebol kompletný bez prečítania aspoň troch kníh, jedenia jogurtov a všetečných otázok.

Šibalský Timon k nám patrí od septembra 2015. Je výrazne temperamentnejší než jeho starší brat, často a rád sa na nás usmieva ale ked sa nahnevá, decibely idú z 0 na 100 v sekunde. Najviac obľubuje svojho brata, vodu, spánok (to mu zostalo od narodenia) a pohyb. Rýchlo a zbesilo, to ho charakterizuje asi najlepšie.

Najmenšou členkou našej posádky je od jula 2018 naša Šarlota.

Tak to sme v skratke my a teraz už želám (vám i sebe) veľa inšpiratívneho čítania!

3 thoughts on “O blogu, o nás

  1. Spätné upozornenie: Blogujúca mamička Nina | PRE MAMIČKY.EU

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.