#precitaneleto

Veríte, že je dôležité čítať?

Čítate si s spolu s deťmi? Robíte to radi?

Pre mňa je to vec taká normálna a každodenná ako napríklad umývanie zubov. A nie podstatné či sme vonku alebo vnútri, doma alebo na cestách, chorí alebo zdraví. Preto mám kvôli knihám aj večne ťažkú kabelku, prípadne zaprataný dolný košík v kočíku. No vedeli ste, že iba 17% rodičov verí, že je potrebné čítať v lete? Pravda, deti majú právo raz za rok aj “úplne vypnúť”. Slnko, voda, dovolenky, kamoši, kopec nových zážitkov – to všetko k prázdninám patrí, je na to konečne čas. No veľakrát to skončí aj časom stráveným pred telkou, pri počítači alebo ničnerobením. Skrátka, deti oddychujú…veľa oddychujú. Až z toho občas majú taký malý prázdninový útlm

Minulý rok som pred dovolenkou hľadala nejaké tipy na dobré knižky pre deti a narazila pri tom na perfektnú vec s názvom Prečítané leto. Nevedela som vôbec čo to je, ale zapôsobili na mňa práve informácie o tom ako na deti pôsobí strata pravidelného rytmu, čo to je ten prázdninový útlm a ako ho možno zmierniť – napríklad už prečítaním 4-6 kníh za celé leto.IMG_5794Pointou Prečítaného leta je ponúknuť nám rodičom balíček tipov na knihy (ktoré však nie sú nijak záväzné), rozdelených do 9 tém ku každému prázdninovému týždňu. Tým to však nekončí – okrem kníh sa môžete tešiť na tipy na hry, aktivity, pokusy, recepty – všetko s cieľom tráviť s deťmi spoločný čas, zábaviť sa a zároveň sa aj niečo naučiť.

Tento rok sa s nadšením do Prečítaného leta priamo zapájam a mojou hlavnou úlohou je zdielať s vami naše zážitky o tom ako nám knihy robia spoločnosť úplne všade – hlavne však mimo domu, na cestách a výletoch. A že si s nimi môžete dokonca užiť aj veľa zábavy!

Čo teda musíte urobiť, aby aj vaše leto bolo #precitaneleto? Pripojiť sa k nám! Zaraďte si medzi obľúbené záložky na najbližších pár týždňov stránku Prečítané leto  alebo si lajknite rovnomennú FB. Tak nezmeškáte vždy čerstvú nálož infošiek ku každému týždňu a budeme radi, ak sa podelíte aj o vaše tipy – na knihy, aktivity, čokoľvek. A možno sa dokonca inšpirujete u podobne zmýšľajúcich rodičov. A hlavne – čítajte!

Začíname už 3.júla!

(Zoznamy knižiek a jednoduchých aktivít si ale môžete stiahnuť už teraz!)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.