Kaviareň > Na kávu a koláč do Divokých matek

Pri sedení v Divokých matkách sa môžete pristihnúť, že sa skôr než v kaviarni cítite ako u niekoho doma na návšteve. Teda, u niekoho, kto disponuje priestranným bytom a má veľa detí :) Ešte donedávna som si myslela, že snáď neexistuje nikto, kto by ju nepoznal, no opak je pravdou. Veľa rodičov o kaviarni vie, ale zároveň má pocit, že to nebude “taká normálna kaviareň”, a tak sa sem nikdy nedostali. Možno tento pocit navodili majiteľky, ktoré ju pred pár rokmi otvárali s podtitulom “pro divoké matky a jejich spratky” ;) Ale naozaj sa sem nemusíte báť zájsť aj v prípade, že nie ste punk či hipster rodičia s hyperaktívnou ratolesťou. My sa tu obvykle zastavíme cestou z neďalekého ihriska a zároveň je to pre mňa miesto, kde sa stretnem pokojne aj s mojimi bezdetnými kamarátkami. Zatiaľ ani jednu táto skúsenosť neodradila od plánu mať niekedy v budúcnosti deti, takže to považujem za dobré znamenie. Názov však veľa napovedá – primárne je to miesto, kde sa s deťmi počíta – a na intelektuálne debaty nad kávičkou tu býva príliš hlučno. (Ale to nevadí, v okolí je kvalitných kaviarní s nižšou denzitou detí hneď niekoľko – za všetky napríklad Můj šálek kávy alebo bistro Proti Proudu).


Centrálnou miestnosťou kaviarne je herňa a.k.a. detská izba – názov “detský kútik” by jej totiž nestačil. Nájdete v nej hračky pre malé aj väčšie detičky, knižky, veľké drevené auto, hojdacieho koňa, kuchynku, stôl so stoličkami na kreslenie, niekoľko motoriek a hlavne – vežu na lezenie! Tá je obľúbená hlavne u detí 3+, ale zdolať ju sa pokúšajú aj omnoho mladší horolezci. Na dohľad je herňa z prednej časti kaviarne (hneď prvá miestnosť, s barom) – z ostatných do nej skrátka nedovidíte, ale izby sú priechodné, takže to do nej nikdy nie je ďaleko. Zadnú miestnosť je možné si prenajať, napríklad na konanie narodeninovej oslavy, či inú (nielen detskú) akciu. Konajú sa tu pravidelne rôzne dielne – montessori, výtvarka, občas divadlo pre deti. A od februára sa tu každý utorok od 10:30 stretávame aj na Spievankách, kde si tancujeme a spievame slovenské detské a ľudové pesničky!

Najčastejšie sa tu vyskytneme doobeda, kedy nie je kaviareň preplnená a aj detí v detskej izbe je tak akurát. Stalo sa, že sme šli okolo aj pri víkendovej prechádzke, to však už býva horšie a nájsť voľný stôl môže byť problém. Nehovoriac o tom, že vlastné dieťa si v herni budete hľadať medzi ostatnými tiež celkom dlho. I keď, aj to závisí od dieťaťa – Tobias z nepochopiteľných príčin zakaždým vlezie do otvoru po dreze kuchynky a tam si tak sedí, aj 10 minút. Hovorí mi pri tom “Sedím ako vtáčik!” a blažene sa usmieva. Netuším kedy ani prečo toto vzniklo, ale bol to jeden z dôvodov, prečo som z výberu kúpy kuchynky domov vyškrtla tú krásnu a jednoduchú IKEA. (Do drezu tejto, čo má, sa skrátka nezmestí! A áno, skúsil to hneď ako ju pod vianočným stromčekom odbalil.)

Divoké matky sú pripravené na deti všetkých tvarov a veľkostí, od prebaľovacieho pultu (pod ktorým sa ukrývajú aj náhradné plienky či krém!) cez nočníky až po detské jedálenské stoličky. Z pochúťok odporúčam dopriať si cez obed polievku, k nej nejaký chutný koláč (muffin, bezlepkový brownie, mrkvový koláč, atď.) alebo quiche. Okrem nich domáce limonády, čapované pivo, čaje a kávu z Coffeesource. Pri vstupe musíte počítať s tromi schodíkmi, pomocnú ruku však personál ponúka rád, a nemenej ochotní aj najbližšie sediaci hostia. A aby ste deťúrence poriadne prevetrali, zastavte sa aj na ihrisku v Kaizlových sadoch!

  • Adresa: Hybešova 2, Praha 8 – Karlín
  • Doprava: zastávka Urxova (tram 3,8) alebo Invalidovna (žlté metro/B)
  • Otváracia doba: Po-Pia 10-20, So-Ne 12-20
  • Nájdete tu: detský kútik, prebaľovací pult (aj s náhradnými plienkami či krémom), nočníky pre staršie deti, bezlepkové aj veganské jedlá, detské výživy a malé pochúťky, detské stoličky.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.